Home » News » Newsflash » Finał Grand Prix Polski 2012

Finał Grand Prix Polski 2012

W dniu 24. listopada 2012 r. w Warszawie odbyła się finałowa edycja tegorocznego Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wystartowało dwóch tomaszowskich ratowników – Wiktor Daroch i Bartek Żyrek. Chłopcy fenomenalnie zaprezentowali się w konkurencji, która stała się specjalnością naszego WOPR na zawodach ratowniczych – ratowanie z pasem. W wyścigu na 50 m Wiktor zdobył złoty medal (0:31,66), a Bartek srebrny (0:32;48). „Chłopaki naprawdę pokazali klasę. To wspaniały widok, kiedy dwóch naszych ratowników jednocześnie zajmuje najwyższe miejsca na pudle na zawodach tak dużej rangi.” – mówi trener ratownictwa sportowego Zbigniew Kozłowski. Wiktor i Bartek wystartowali także w konkurencjach 50 m ratowanie w płetwach i 50 m holowanie manekina. W pierwszym wyścigu Bartek był 4. (0:29,53), a Wiktor 8. (0:31,22). Natomiast w drugim Bartek był 6. (0:43,99), a Wiktor 9. (0:44,79). W klasyfikacji końcowej juniorów młodszych po czterech edycjach GPP w Ratownictwie Wodnym Bartek Żyrek został najlepszym ratownikiem w Polsce zdobywając 3795,68 pkt., natomiast Wiktor Daroch zajął 5. miejsce z wynikiem 3503,94 pkt. W klasyfikacji końcowej open Bartek Żyrek zajął bardzo wysokie 11. miejsce, Wiktor Daroch 20. miejsce, Filip Pełczyński (punktując startem tylko jednej edycji) 46. miejsce z 2153,71 pkt., a Paweł Sęk 57. miejsce – 1908,71 pkt.